Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Maine Coon Cat Club ve Velké Británii

zdroj: http://www.maine-coon-cat-club.com/history/

 

 

První mainské mývalí kočky byly importovány do Velké Británie v roce 1984 a první koťata se narodila v karanténě v lednu 1985. Později v tomtéž roce několik obdivovatelů maine coonů založilo British Maine Coon  Cat Club se snahou stát se ventuálně součástí GCCF. Dva z těchto zakládajících členů byly Sue a Tex Morganovi, kteří se aktivně stali tajemníkem, členským sekretářem a pokladníkem a tyto funkce zastávali až do jejich odchodu do důcodu. V současné době jsou čestnými presidenty. Jejich zásluhou byl spolu s GCCF vypracován standard plemene, který vycházel ze standardu CFA.

  Na konci roku 1985 Maine coon ještě nebyli uznáni GCCF a dalo to mnoho práce a „papírování“, zejména Daphne a Stevena Butterse a těch majitelů mainů, kteří strávili mnoho sobot  vystavováním jejich koček, k pokroku, kterým byl předběžný statut a později provizorní statut před konečným udělením CCAC statutu  v červnu 1994.

   V roce 199 vzhledem k velkému počtu vystavených maine coonů CGGF určila dvě skupiny mainských koček podle barvy srsti: hnědou (černou) a modrou tabby s bílou a bez bílé a ostatní barvy. V roce 2005 byla vytvořena druhá skupina, stříbřité tabby. V současné době jsou v klubu tyto barvené třídy : hnědé tabby, stříbřité tabby a všechny ostatní barvy.

   V roce 2003 klub uspořádal výstavu v Frank F Harrison Community Centre ve Wallsallu, West Midlands, kde bylo vystaveno 141 maine coonů, největší popčet, jaký byl kdy k vidění „pod jednou střechou“ v Británii.

Klub pořádá každoroční fotografickou virtuální „výstavu“. Klub se také učastní pravidelného Semináře o mainských mývalích kočkách organizovaného Poradenským výborem pro plemeno maine coon GCCF .