Jdi na obsah Jdi na menu
 


CHS Síh, CZ

CHS Síh, CZ

Naši maini

Mainské mývalí kočky byly prvním plemenem , které jsme záhy po otevření hranic začali spolu s perskými kočkami chovat. Láska na první pohled. Annete Rea Silvia a její bratr Jonatán Corason  - "Žany" byli naši milovaní kamarádi. Proto jsme počátkem února 2007 neodmítli adoptovat do naší CHS Jimmiho, zbědovaného mainského kocourka, jehož rodičům náš klub pomáhal přežít. Tehdy mu bylo půl roku a vážil 1 kilogram. Nikdo mu nedával moc šancí. Ale James to zvládl, protože má rád život a legraci - stejně  jako my.

Jednomu Mainovi musí nutně být mezi Ragdolly smutno. A tak k nám přišla Lottynka, aby Jimmy nebyl mezi našimi Hadrovými panenkami jako růže mezi trním (nebo naopak, Jimmy?).

Okamžitě poznali  K D O   J E   K D O .

Želvovinová tygrovaná Lotty je překrásný živel, který s grácií sobě vlastní ničí náš byt. Velmi ráda se mazlí a ladně skáče svým obětem na záda a do vany. Někdy na zádech oběti celkem pohodlně cestuje po bytě. Za dopravu zásadně neplatí.

Miluje vodu, kytičky, loví všechno, co se hýbá.  Vidí letící mouchu nad vaším talířem - vyrazí do útoku, lapí mouchu, zamíchá vám ocasem polévku (stejně byla moc horká) - a někdy....si s sebou na lov vezme i ubrus s polévkou... Možná kvůli maskování.  Takové nudle za uchem a petržel na hlavě....To prostě musí masařce nahnat hrůzu! Nu, lov si žádá oběti, vážení! 

Nepotřebujete už prsty? Dejte Lottce třepetalku!

Lotty a Jim jsou opraváři a montéři. Uvolnila se Vám nožička od brýlí ? Svěřte je Jimmovi a Lotty :  zašroubují, rozšroubují během vteřiny- hlavně to druhé! Vyndají i skla! Lotty to s brýlemi moc sluší - a Jimmovi s nožičkou od brýlí v tlamě taky! Je to bezva legrace, když místo Jimma a Lotty honíte dvě rozmazané chlupaté koule. Pro  Lotty a Jima určitě.

Jimmy a Lotty jsou naši kamarádi a PŘÍRODNÍ KATASTROFY v jednom. Asi všichni známe větu strýce Pepina z Postřižin :"Nudíte se, kupte si medvídka mývala!", opravila bych ji :"Nudíte se, kupte si Lotty a Jimma!"

(NEJSOU NA PRODEJ........)

 
 
 
 
 
 
 

 

 

D. Hypšová

www.sih.estranky.cz

nchk@centrum.cz